Бечејци на врху табеле

Где су стали у прва два кола Српске лиге група Војводина, фудбалери ОФК Бечеј 1918 су и наставили у утакмицама треће и четврте рунде, па су са две нове победе остали на првом месту табеле српсколигашког каравана. У суботу 2. септембра Бечејци су на свом терену дочекали Дунав из Старих Бановаца са 3:1(2:0) а осам дана касније савладан је и Железничар у Панчеву са 2:0(0:0).
Меч трећег кола против Дунава су играчи наше екипе отворили веома добро па су преимућство на терену крунисали изузетним поготком Младена Ковачевића у 28 минуту, а убедљивију предност домаћину је донео Огњен Ђуричин голом само неколико минута касније. Након краја првог дела игре дошло је до потпуно непотребног физичког сукоба између играча гостију Лазара Поповића и домаћег Марјана Цветковића у који су се накнадно „укључили“ и остали играчи па је епилог овог инцидента био такав да су Цветковић и Поповић морали раније на туширање, стим да је наш стопер поред црвеног картона кажњен и са две утакмице „хлађења“.
Под утиском свега овога почео је други део игре где су гости поготком Шавије већ у трећем минуту наставка смањили предност домаћих, али им је све наде да могу до бода распршио Огњен Ђуричин голом само четири минута касније.
Ђуричин је наставио своју голгетерску серију и у Панчеву, у мечу четвртог кола када је са два гола донео победу нашој екипи а себе са постигнутих осам голова поставио на чело листе стрелаца Српске лиге.

“Презадовољни смо урађеним“

На тај начин је наша екипа остварила све четири победе на старту првенства као и Омладинац из Нових Бановаца и екипа Оџака, која је пред почетак првенства кажњена одузимањем три бода, тако да уместо „зарађених“ 12 на свом конту има девет бодова.
Јовица Лакић, шеф стручног штаба наше екипе комен-таришући старт сезоне није крио задовољство учињеним у прва четири кола.
– Заиста смо презадовољни учињеним на почетку сезоне. Потајно смо се надали да би могли овако да уђемо у првенство и показало се да смо радили све како треба па резултат није изостао. Одрадили смо добре припреме и успели да у правом ритму уђемо у такмичење. Момци су у сваком мечу били изузетно мотивисани и сконцентрисани и показали да желе да побеђују тако да могу без икакве лажне скромности да кажем да смо све ове четири и заслужили. Драго ми је да се у свим утакмицама видела наша добра физичка припрема пошто смо све противнике натрчали поготово у другом полувремену где смо били надмоћни у свакој утакмици, казао је шеф стручног штаба ОФК Бечеј 1918.
Он је говорећи о почету сезоне истакао учинак нападача пре свих Огњена Ђуричина који се чак осам пута уписивао у стрелце у прве четири утакмице, а поред њега апострофирао је и Младена Ковачевића који је показао да ће бити веома квалитетно појачање. На средини терена из утакмице у утакмице све је бољи и новајлија Александар Мирков, а раме уз раме су му и млади играчи Коста Алексић и Владимир Воргучин који показују завидну зрелост и квалитет од почетка сезоне.
–Заиста је сваки играч био одличан а иако сви виде учинак нападача хтео бих да истакнем и голмана Живкова као и целу одбрану која је до сада била на висини задатка што нам даје неопходну сигурност у игри. Не бих да будем претерано еуфоричан али смо заиста презадовољни свиме што смо урадили до сада. Наравно, искористио бих прилику да се у име свих нас и спортског дела захвалим директору Дејану Станојеву и председнику клуба Драгану Кнежеву који су нам омогућили одличне услове за рад и мирноћу да можемо да се посветимо игри и утакмицама. Захваљујући њима ОФК Бечеј 1918 је израстао у озбиљан клуб који игра леп фудбал и који треба да као некад буде расадник младих квалитетних фудбалера, казао је тренер Бечејаца.
Пред нашим фудбалерима су две утакмице против ривала из „доњег дела“ табеле. Данас ће од четири поподне на Градски стадион доћи Раднички из Сремске Митровице који заузима претпоследње место без иједног бода на свом конту уз само један постигнути гол, а потом ће Бечејци гостовати екипи Бачка 1901 у Суботици која се са једним освојеним бодом налази место изнад екипе из Сремске Митровице.
–Током припремног периода сам играчима желео да наметнем идеју да сваки меч играмо као да је елиминациони а не првенствени. Заиста нас не интересује тренутна позиција на табели наших ривала и у сваку утакмицу улазимо тако као да играмо против најбоље екипе у лиги. Само таквим приступом можемо одржавати висок ритам и приказивати најбоље што имамо у наставку првенства. Амбиција нам је да играмо тако против свих ривала па и против Радничког и Бачке и ако у томе успемо сигуран сам да ћемо се поново радовати, завршио је Лакић.