Bečejci ostali ispod crte

FUDBAL – PRVA LIGA SRBIJE

Fudbaleri OFK 1918 nisu uspeli u nameri da očuvaju prvoligaški status. Od ostvarenja tog cilja ih je delilo svega nekoliko minuta pošto su do poslednjih pet minuta zadnje utakmice imali stvari u svojim rukama i kartu za opstanak u džepu. Izabranici Dušana Bajića su ostvarili pobede nad Budućnosti iz Dobanovaca 2:1 i Teleoptikom 1:0 i u poslednje kolo ušli sa dva boda više u odnosu na Borac iz Čačka, pa im je na gostovanju u Kruševcu ekipi Trajala bio dovoljan i bod za opstanak.
Taj bod su imali sve do 83. minuta igre ali onda Lazić nesmotreno startuje na domaćeg napadača u svom kaznenom prostoru, sudija opravdano svira penal koji je domaći igrač Ivica Jovanović sigurno realizovao. Cela sezona je stala u taj jedan trenutak koji je našu ekipa koštao opstanka, ali treba istaći da veliki deo odgovornosti za ovakav plasman snose i napadači našeg kluba koji nisu iz nekoliko izglednih prilika uspeli da savladaju domaćeg golmana, a jalovi su bili i na nekim prethodnim utakmicama gde je mogao status prvoligaša da se očuva bez potrebe da se strepi do zadnjeg kola.
Sve u svemu, OFK Bečej je tak-mičenje u okviru „Plej-aut“ grupe Prve lige Srbije završio na petom mestu sa bodom manje u odnosu na četvrtoplasirani Borac iz Čačka. Ispod crte su ostale i ekipe Novog Pazara, Teleoptika i Slobode iz Užica, a u Superligu Srbije su se di-rektno plasirale ekipe TSC iz Bačke Topole i Javor Matisa iz Ivanjice.
Baraž za plasman u Superligu Srbije počinje ovog vikenda kada će Inđija dočekati Zlatibor a Radnički 1923 iz Kragujevca će ugostiti Metalac iz Gornjeg Milanovca. Bolji iz ova dva meča će igrati finalnu utakmicu čiji će pobednik igrati protiv „trećeg od nazad“ iz Superlige za plasman u najjači rang takmičenja.