Награде за најбоље основце

У великој сали Скупштине општине Бечеј, већ традиционално организована је додела награда и признања најуспешнијим ученицима бечејских основних школа.

Награђене ученике, њихове родитеље, наставнике и пријатеље поздравили су заменица председника општине Далила Дујаковић, заменица председника СО Бечеј, Ержебет Кинка и Светлана Вулетић, члан Општинског одбора задужена за образовање.

Подељено је укупно 116 награда ученицима који су остварили завидне резултате на разним окружним, покрајинским и републичким такмичењима и 55 Вукових диплома осмацима. Ако упоредимо са прошлом годином, можемо слободно рећи да су у овој школској години бечејски основци били ипак успешнији јер има 12 награда више са такмичења и чак осам вуковаца више него прошле године.

Поред књига које су сви награђени ђаци добили, ђацима генерације је припала и посебна награда – таблет.

 

Основна школа “Здравко Гложански”

Добитници Вукове дипломе: Ивана Ћућуз, Теодора Ђуркић, Анђела Молнар, Урош Прерадов, Дајана Радошевић, Данило Богдан, Михајло Миросављевић, Гордана Јевремовић, Ивона Могин, Урош Радонић, Мирјана Колунџија, Милица Медић, Лили Берчек Јовић, Лорета Живковић, и ђак генерације  Анастасија Перић.

Награђени ученици: Александра Марјановић, Александра Павловић, Александра Кобиларев, Урош Коруга, Милана Шево, Филип Ковачев, Милица Џигурски, Алекса Ђуркић, Балог Елена, Пал Кристијан, Варо Оливер, Маричић Огњен, Ивона Могин, Јован Ивковић, Вук Живковић, Дејана Кекић, Марко Миланков, Теодора Ђуркић, Дуња Јевтимијевић, Анастасија Станојев, Богдан Цветановски, Урош Ковачев, Тодор Ракић, Мирјана Колунџија и  Александар Стојков

Награђена је и Екипа школе која је освојила 2. место на Окружном првенству у фудбалу.

 

Основна школа “Север Ђуркић”

Добитници Вукове дипломе: Беретка Карина, Беретка Леона, Хасноши Тот Каролина, Комароми Балаж Левенте, Бачикин алекса, Бризић, Анастасија, Шијачић Лазар, Штрбачки Стасја, Божић Ненад, Марић Оливера и ђак генерације Божоки Нина

Награђени ученици: Лара Дробина, Алекса Пантић, Тара Попов, Ненад Божић, Анастасија Бризић, Наташа Васовић, Анастасија Борђошки, Петковић Сара и Рајић Теодора

 

 

Основна школа “Петефи Шандор”

Добитници Вукове дипломе: Борис Врачарић, Безег Река и ђак генерације Сабо Беатрикс

Награђени ученици: Ходи Луциа, Ковач Леона, Конц Антонио, Талош Кинга, Хербатењи Залан, Ленђел Ласло, Лазар Леа, Талош Хеди, Варњу Емеше, Семендри Тамаш, Кишутцаи Ивет, Бихари Александра, Ердег Ноеми и Тојзан Шандор

 

 

Основна школа “Шаму Михаљ” Бечеј

Добитници Вукове дипломе: Урбан Емеке, Кокрехел Адриан и ђак генерације Тот Алициа

Награђени ученици: Червењак Кити, Дудаш Кролина, Шурјан Арпад, Мештер Имре, Ковач Оршоља и Варга Река

 

Основна школа “Шаму Михаљ” Бачко Петрово Село

Добитници Вукове дипломе: Тодоровић Милан, Шереш Сандра, Кулчар Тамаш, Бин Река, Хорват Ромео, Рабоцкаи Луца и ђак генерације Ваднаи Ерика

Награђени ученици: Кути Аурел, Нађ Дорка, Чери Жофиа, Ваднаи Ерика, Бин Река и Тобџић Каталин

 

Основна школа “Светозар Марковић” Бачко Градиште

Добитници Вукове дипломе: Брестовац Николина, Пејковић Марија, Ердељан Горана, Свилокос Горан, Бенке Акош и Вамош Ана

Награђени ученици: Келер Жока, Ковач Тинде, Томињак Радмила, Бенке Акош, Ђурчик Барбара, Хорват Андор, Козарски Јована, Свилокос Горан и Теке Ливиа

Према одлуци школског одбора ОШ Светозар Марковић Бачко Градиште не бира се ђак генерације.

 

 

ШОСО “Братство”

Основна школа: Мушка фудбалска екипа за освојено прво место на Покрајинском спортском такмичењу у фудбалу

Средња школа, награђени ученик: Будаи Аурел

Ђак генерације: Велемиров Марко

 

Школа за основно музичко образовање “Петар Коњовић”

Награђени ученици: Ловаш Фиона, Стражмештеров Матеја, Бикар Амфилохија и Ференци Жофи

becejskidani2017

Медиум доо, Редакција Бечејских дана Адреса: Золтана Чуке 7, Бечеј

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *