Odbojka: Važna pobeda nad Šumadijom

BANKA POŠTANSKA ŠTEDIONICA PRVA B LIGA

Odbojkaši Bečeja su proteklog vikenda izvojevali veoma bitnu pobedu u okviru šestog kola Banka Poštanska štedionica Prve B
lige Srbije pošto su bili bolji na gostovanju ekipi Šumadije iz Aranđelovca rezultatom 3:1 (22:25, 26:24, 25:20 i 25:17) čime su stvorili lepu uvertiru za nastavak takmičenja. Izabranici igrača-trenera Veselina Džigurskog su nakon prvog seta, u kojem su poraženi nakon velike borbe, smogli snage da drugi set dobiju „na razliku“ i u potpunosti preokrenu meč u svoju korist.

Najzapaženiji pojedinici u ovoj pobedi bili su Vlastimir Lukić sa 9 osvojenih poena, a za njim su sledili Miloš Rakić sa dva boda manje i Stefan Radević koji je našoj ekipi doneo 16 poena.

Nakon šest odigranih kola Bečejci zauzimaju devetu poziciju sa skorom od dve pobede i četiri poraza. Za vikend im predstoji
meč kod kuće protiv ekipe Toplički vitezovi iz Kuršumlije koja je trenutno na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa samo jednim bodom, a potom će četa Veselina Džigurskog ići na gostovanje trenutno četvrtoplasiranoj Loznici.

Gledajući dosadašnji tok sezone čini se da je vreme da naša ekipa zabeleži prvu pobedu kod kuće pošto su do sada jedina dva uspe-
ha ostvarili na strani. Osim pobede protiv Šumadije, Bečejci su slavili i u četvrtom kolu na gostovanju ekipi Kosovske Mitrovice rezultatom 3:0 (25:11, 25:15, 25:23).