„Petarda“ za Dobanovčane

Odlazak Branka Savića sa mesta šefa stručnog štaba OFK Bečej 1918, pozitivno je uticao na naše fudbalere koji su u utakmicama 16. i 17. kola Prve lige Srbije uspeli da osvoje četiri boda. Najpre su na svom Gradskom stadionu u petak 9. novembra ostvarili veoma ubedljivu pobedu nad ekipom Budućnosti iz
Dobanovaca rezultatom 5:1 (2:1) a potom su u nedelju 18. novembra u Beogradu odigrali 0:0 protiv domaćeg Sinđelića.
Prva utakmica drugog kruga prvoligaškog takmičenja završena je onako kako su se i nadali sportski direktor Dejan Stanojev i trener Dalibor Novčić, koji su vodili našu ekipu. Po drugi put je savladana ekipa Budućnosti, a za razliku od minimalnih 1:0, koliko je bilo na premijeri, ovoga puta pitanje pobednika nije bilo toliko neizvesno.
Poveli su domaći pogotkom Mladena Kovačevića iz opravdano dosuđenog jedanaesterca nakon faula nad Dejanom Rahićem. Do poluvremena je Kovačević duplirao vođstvo domaćih, a u smiraj prvog dela igre je Nemanja Stanojev nesrećno zatresao spostvenu mrežu, što je dalo nadu Dobanovčanima da mogu nešto više da urade u Bečeju.
Na sreću ljubitelja fudbala u Bečeju ta nada gostiju nije dugo trajala pošto je već u drugom minutu nastavka Stefan Cvijić na asistenciju Kovačevića bio precizan za novo slavlje domaćina, da bi Kovačević postigao „het-trik“ u 59. minutu. Nemanja Stanojev je u potpunosti anulirao svoju grešku iz prvog dela igre u 75 minutu kada je postigao peti gol za domaću ekipu.
Prošlog vikenda je naša ekipa osvojila veoma vredan bod u Beogradu u jednoj veoma tvrdoj utakmici iz koje je slađi bod otišao u Bečej.
Četiri osvojena boda iz drugog dela takmičenja bila su dovoljna našoj ekipi da zauzme deseto mesto na tabeli. Željeno osmo mesto našoj ekipi za sada „beži“ šest bodova a na toj poziciji je trenutno Bežanija sa 26 bodova. Začelje tabele sada drži Novi Pazar sa sedam bodova dok pretposlednja Sloboda iz Užica ima tri boda više.

Kovačević deli treću poziciju na listi strelaca

Tri gola koja je dao u utakmici protiv Budućnosti iz Dobanovaca popravila su plasman „prvog špica“ naše ekipe na listi strelaca Prve lige Srbije. Sa deset postignutih golova on trenutno deli treće mesto sa Nenadom Lukićem iz Inđije i Dejanom Vidićem iz ekipe Zlatibora. Za sada vodi Ivan Marković iz Javora, dok drugo mesto zauzima njegov klupski kolega Nikola Petrović sa 12 golova na svom kontu.
Utakmica 18. kola Prve lige Srbije odigrana je u sredu 21. novembra, nakon zaključenja ovog broja „Bečejskih dana“, kada je na Gradskom stadionu u Bečeju gostovala ekipa Zlatibora koja sa 32 boda zauzima treće mesto na tabeli i koju su naši fudbaleri uspeli da savladaju u gostima rezultatom 1:0 u trećem kolu ove jeseni. Nakon ovog meča Bečejci će gostovati ekipi Javora iz Ivanjice koja sada zauzima prvo mesto sa 37 bodova. Zanimljivo je reći da su Ivanjičani svoj pobedonosni niz započeli baš u Bečeju kada su savladali našu ekipu sa 3:1 u četvrtom kolu. Prvog dana decembra će naša ekipa dočekati Metalac iz Gornjeg Milanovca koji je šesti na tabeli sa 28 bodova i koji je u petom kolu ove jeseni bio bolji od Bečejaca sa 2:0.
Do kraja jesenjeg dela prvenstva Bečejci će gostovati ekipi OFK Žarkovo, a potom dočekati TSC iz Bačke Topole i konačno u subotu 15. decembra ekipu Inđije.

Siniša Erak

Veoma brzo novi šef stručnog štaba

Upražnjeno mesto šefa stručnog štaba bi uskoro trebalo da bude popunjeno. Prema rečima Dejana Stanojeva, sportskog direktora OFK Bečej 1819 pronađen je glavni kandidat sa kojim se ovih dana očekuje i konačan potpis ugovora. Do tada je sigurno da će našu ekipu u meču sa Zlatiborom sa klupe voditi tandem
Stanojev – Novčić, a novi šef struke bi svoje mesto trebao da zauzme ako ne u Ivanjici onda sigurno protiv Metalca u utakmici 20. kola Prve lige Srbije.