Lovre za mirniju zimsku pauzu

FUDBAL – SRPSKA LIGA VOJVODINA

Fudbaleri OFK Bečej su pobedom nad ekipom Borca iz Sakula završili jesenji deo sezone u okviru Srpske lige Vojvodina, pa su sa nova tri boda popravili svoj plasman na 11. poziciju sa ukupno 27 osvojenih bodova. Pobeda rezultatom 2:1 (1:1) u utakmici 19. kola koja je odigrana u subotu 28. novembra, izborena je posle velike borbe golom Aleksandra Lovrea, nakon odličnog centaršuta kapitena Vladana Vorgučina, dva minuta pred kraj meča čime je u potpunosti nagrađeno preimućstvo naše ekipe na terenu i još jednom se potvrdilo da se upornost i volja itekako isplate. Poveli su domaći golom Daniela Tišme već u osmom minutu kada se činilo da će put do očekivana tri boda biti mnogo lakši, pogotovu što je u 15. minutu dosuđen penal za Bečejce ali Žarko Kobiljski nije uspeo da savlada gostujućeg golmana. Do kraja poluvremena ekipa Borca je stigla do pogotka pa su ekipe poravnate otišle na odmor. Sve do opisanog gola Lovrea naša ekipa je bila bolja na terenu i može se reći da poptuno zasluženo izlazi kao pobednik iz ovog meča.
Ova pobeda bila je veoma značajna za našu ekipu iz više razloga ali pre svega kao potvrda odlične igre iz 18. kola kada su Bečejci u Novim Kozarcima savladali domaću Slobodu sa ubedljivih 5:2 (3:1). Dva gola za našu ekipu u tom meču postigao je Siniša Nijemčević, dok su se po jednom u strelce upisali Daniel Tišma, Jovan Mitrović, da bi Nikola Kopre svojim debitantskim pogotkom „zapečatio sudbinu“ domaće ekipe. Treba istaći da je ovaj meč naša ekipa odigrala u veoma šarolikom sastavu sa čak šest bonus igrača u prvoj postavi a sve zbog nepovoljne zdravstvene slike naših prvotimaca i nekolicine igrača koji su sakupili žute kartone pa nisu mogli da nastupe. Zato treba posebno pohvaliti ekipu koja je istrčala na teren i zabeležila pobedu koja je bila „pod moranjem“ nakon poraza koji je OFK Bečej 1918 zabeležio u 17. kolu kada je na svom Gradskom stadionu u Bečeju poražen od ekipe Sloge iz Čonoplje rezultatom 2:0 (1:0).
Sve u svemu čini se da su svi u našem klubu jedva dočekali kraj ove polusezone koja je bila veoma turbulentna za naš klub. Veoma loš start i pretposlednje mesto na tabeli doveli su do ostavke šefa stručnog štaba Milana Belića. Nakon toga ekipu preuzima sportski direktor Miloš Andrić sa kojim kreću bolji rezultati, da bi se nakon dve nedelje oformio stručni štab, u koji pored Andrića ulaze i Dalibor Novčić i Strahinja Vasković, koji uspeva da povrati poljuljano samopouzdanje ekipi što je rezultiralo time da su Bečejci trenutno u sredini tabele i mogu da sa koliko toliko bezbedne pozicije mirnije rade u polusezoni pošto je evidentno da se ekipa mora pojačati kako bi se izbegla borba za opstanak na proleće.