Председник општине Драган Тошић: Уређење услужног центра, бунари, пут за Пољаницу
Након седнице СО Бечеј новинарима се обратио председник општине Драган Тошић који је прецизније образложио зашто се ускоро очекује нови ребаланс и који су то пројекти који ће се ускоро радити у општини Бечеј.
„Први пројекат који ћемо радити и за који смо добили средства од Министарства за локалну самоуправу биће комплетна реконструкција општинског услужног центра, популарна „седмица“ и за то смо добили 8.2 милиона динара. Други пројекат биће такође финансиран делом из Министарства за локалну самоуправу, око 25 милиона динара, за спортски комплекс који смо почели да сређујемо и да га градимо и за то ће општина Бечеј да издвоји 8.3 милиона динара што значи да ће овај део пројекта који ће се радити фазно укупно коштати око 33 милиона динара. Морамо се спремити да то буде што брже да би се што пре расписала јавна набавка и да би што пре кренули радови. Оно што је такође битно за грађане Бечеја је и да је Покрајински секретаријат за пољопривреду код којег смо конкурисали за атарске путеве, односно за реконструкцију пољаничког пута и добили од тог Секретаријата 21 милион динара, негде око 15 милиона са ПДВ-ом ће издвојити општина Бечеј из сопственог буџета. Оно што нам такође предстоји су и бунари, два бунара морамо да избушимо како би грађани Бечеја имали нормално снабдевање водом. За та два бунара, по пројекту, требаће нам 21 милион динара и негде око 80% ће финансирати Покрајински секретаријат за пољопривреду а око 20 посто Општина Бечеј. Ја сам се лично обратио и покрајинском премијеру Мировићу у вези насељем у Бачком Градишту, делу села када се иде према Бисерном острву. Знате да смо тамо имали веома великих проблема са смећем, иако смо тамо ставили контејнере али би увек било много смећа поред контејнера. Дошли смо до закључка де ћемо морати да урадимо изношење смећа из целог тог насеља, а да би смо то урадили морaћемо прво да средимо дивље растиње, грање како би камион „Потисја“ уопште мога од прође туда и да изградимо и да изградимо пут до оног мостића где улaзимо у територију Чуруга. До сада је ту асфалтирано негде око 600 метара, ми планирамо да асфалтирамо 1900 метара тог пута тако да ће то омогућити да се несметано на том путу износи смеће и мислимо да ће то решити проблем гомилања тог смећа. Тај пројекат је негде око 21 милион динара и у договору са Покрајинском Владом тражили смо 15 милиона динара и у наредних недељу дана би требало да буде и потписивање уговора за то. Имамо и неколико ситнијих пројеката који су нам прошли на конкурсима виших нивоа власти као што је сређивање „Партизана“, средићемо доњи део, прозоре и тоалете али су то мањи износи. Све ово је разлог зашто веома брзо морамо да урадимо следећи ребаланс.“ – рекао је Тошић.
На питања новинара шта се дешава са бициклистичком стазом у Бачком Градишту на путу према Бисерном острву за коју су мештани овог села потписивали петицију, председник општине Драган Тошић је рекао да се планира та стаза. „На томе ради, на изградњи те бициклистичке стазе као и на изградњи бициклистичке стазе у Бечеју од центра града до KWS-а и до Сојапротеина и то ће ове године бити завршено и планирање и изградња. Стаза до Сојапротеина биће урађена у договору са том фирмом јер они би желели да инвестирају у бициклистичку стазу од центра Бечеја до фабрике а стаза у Бачком Градиште радиће се у договору са Покрајинским секретаријатом за саобраћај.“ – додао је председник општине Драган Тошић.
Пољанички пут, који су мештани тог села изгласали као апсолутно први приоритет током акције „Буџет по мери грађана“ је према наводима самог председника општине почетком године предвиђен да се од стране општине да у надлежност „Путева Србије“ јер општина нема капацитета да га комплетно реконструише и одржава. С обзиром да је сада одобрен пројекат за санацију овог пута од стране Покрајинског секретаријата за пољопривреду, према речима председника општине, од тих пара пут неће бити комплетно пресвучен асфалтом и реконструисан него ће општина урадити санацију најоштећенијих делова пута и то не „крпљењем рупа“ него ће се пресвлачити веће површине пута да би се он довео у употребљиво стање јер он мора у међувремену до „предаје“ овом ЈП да се користи, да мештани села могу да обављају пољопривредне радове.