Sport

Završena takmičarska sezona za odbojkaše

Porazom u poslednjem, 22. kolu Prve B lige Srbije od Loznice sa 1:3 po setovima 24:26, 22:25, 25:22, 17:25, ekipa Bečeja završila je sezonu na desetoj poziciji sa 16 bodova.
Momci sa Tise u toku prvenstva upisali su pet pobeda i 17 poraza. Ceo plen uspeli su da upišu četiri puta i to sa Vojvodinom 2, Kulpinom, Futogom i Loznicom u prvom delu sezone, dva boda osvojili su sa Ribnicom 2 u devetom kolu, dok su porazom od 3:2 i sa jednim bodom došli kući iz Prokuplja i Vršca.
„Vezali smo u samom startu prvog dela sezone tri poraza, potom se „probudili“ kada smo savladali ekipu Vojvodina 2 u Novom Sadu, ali ono za čime ostaje najveća žal jeste utakmica u Prokuplju. Vodili smo 2:1 i nekako smo dali olako taj četvrti set. Da smo možda tu utakmicu dobili u svoju korist sa 3:1 ko zna šta bi dalje bilo i kako bi tekao ostatak prvenstva. U drugom delu sezone smo išli u svaki meč na pobedu i borili se, ali završilo se tako kako se završilo“, kazao je Nebojša Milovac, trener – igrač OK Bečej.
Milovac ističe da su klub čitavu sezonu pratili hendikepi, prvenstveno bolesti i povrede, a potom i odluka da se od naredne sezone gasi Prva B liga Srbije.
„Krenuli smo sa velikim ambicijama, bili smo svi na okupu, međutim nije nas sreća pogledala u vidu zdravlja. Dizač nam je dobio početnu fazu mononukleoze, naravno bilo je tu i korone i sve su to neki problemi koji su nas zatekli i pratili cele godine. Ove sezone prve tri ekipe direktno idu u Prvu ligu Srbije, iz razloga što se ova liga gasi. To znači da sve ostale ekipe ispod kote tri, koliko ja znam i pretpostavljam biće podeljene po regijama, odnosno po drugim Srpskim ligama“, istakao je Milovac.
Za sada se o planovima i ambicijama u klubu za narednu sezonu još ništa ne zna. Ono prvo što se očekuje jeste zvaničan stav Saveza o daljim takmičenjima, odnosno da li će doći do formiranja nove lige ili će se klubovi razvrstati u Srpske lige, a potom sledi i sastanak uprave OK Bečej kada će se razmotriti situacija, želje i mogućnosti za narednu prvenstvenu trku.

Vukašin Ljubojev