ВестиЕкономија

Економија: Отворен руски Мере маркет

У недељу 7. априла отворен је руски маркет Мере у Бечеју. Смештен на бившу локацију старе фабрике Нова мода у индустријској зони овај нови трговински објекат нуди Бечејцима мешовиту робу, од прехрамбене, одеће, обуће, предмета за домаћинство и покућства по дисконтним ценама. Производи су углавном пореклом из Србије, у питању су мање познати брендови и мање фабрике које грађани ретко налазе у великим брендираним маркетима као што су Макси, Идеа или Универ. Поред ових производа у овом маркету могу се пронаћи и Руски производи јер је Мере велики трговински ланац у Русији.

Бечејци су већ првог дана направили велике редове у маркету, посебно су за већину грађана били интересантни производи чије су цене доста ниже него у маркетима у граду. Већина производа је пакована у већа, породична паковања, што се свакако исплати онима који имају веће породице, или пријатеље да поделе али и за угоститеље и мале привреднике.

Оно што јесте најатрактивније јесу ипак руски прехрамбени производи, посебно слаткиши којих има доста, релативно су непознати на нашем тржишту, и нешто су јефтинији. Свуда где је Мере отворен у Србији, на свим друштвеним мрежама можете пронаћи коментаре да су ови производи посебно доброг квалитета.

Када је квалитет остале робе у питању, посебно оне која се производи у Србији ту ће сваки купац морати да испроба шта му одговара. Мањи брендови у Србији некад су заиста лошијег квалитета од оних који су скупљи и познати и од којих знате шта можете да очекујете, но понекад су и квалитетнији. Мале породичне фирме које нпр. производе замрзнута теста и сличне производе су претходних неколико година направили бум на тржишту, квалитет је далеко изнад оних „развиканих“, исто важи и за поједине мање млекаре.

У Мере маркету такође можете пронаћи и млечне производе али и сухомеснате производе из мањих месара и фирми широм Србије.

У оквиру овог објекта нема пекаре и сличних производа који се свеже спремају на лицу места, нема месаре, али има фрижидера са рибом, неким месним производима, сирева и других производа за свакодневну употребу.

Из овог новог маркета обећавају да ће сваке недеље у наредном периоду повећавати асортиман и да ово што је тамо сада сигурно није коначан избор производа. Претпоставка је да ће пратити тржиште и промет па ће у складу са тим и допуњавати садржај и прилагодити се бечејском тржишту.

Да Бечејци желе да уштеде и да им је свака куповина важна показало се већ у првим данима од како ради Мере маркет. У наредном периоду видећемо да ли ће Мере маркет да направи бум на тржишту који је у Бечеју направио долазак Лидла. Макси и остали маркети у центру нису се још увек опоравили од тога, још увек раде, али је асортиман робе знатно смањен и у Максију и у Идеи. Но, Лидл и даље не нуди увек неке локалне брендове и робу на коју су купци навикнути па зато и даље ови трговински ланци у Бечеју опстају. Њихова предност је и даље што су има главни објекти у центру.

Већина Бечејаца навикла је да куповину обавља у центру, тамо где су сви маркети, тамо где је суботом пијаца, но једно време је и КТЦ веома добро пословао и радио, без обзира на то што је био измештен ван града. Надајмо се, бар због нижих цена да ће Мере маркет успешно пословати без обзира на локацију.