Спорт

Фудбалски дерби: Војводина победила Бечеј

Општински дерби 26. кола Војвођанске лиге Север оправдао је сва очекивања. У амбијенту о којем ће се дуго причати, домаћа Војводина минималним резултатом (1:0) надиграла је ОФК Бечеј 1918, освојивши три златна бода у мечу који је красила врхунска атмосфера и беспоштедна, али фер борба.
Стадион је био тесан да прими све љубитеље фудбала, а набој са трибина пренео се и на терен. Кључни моменат одиграо се у завршници првог полувремена, тачније у 41. минуту. Након корнера, лопта је стигла до Милановића, који прецизним ударцем са ивице шеснаестерца погађа супротан угао и изазива ерупцију одушевљења међу домаћим навијачима.
У другом делу игре, Бечејци су свим силама покушавали да избегну пораз. Ређале су се прилике пред голом Градиштанаца, али је бедем домаће екипе остао непробојан. Иако је Војводина вребала шансу да из контранапада дуплира предност, мреже су мировале до самог краја, па је погодак Милановића остао једини на мечу.
Поред фудбалског надметања, овај сусрет је обележило невероватно заједништво. Уместо тензија, након последњег звиждука уследило је заједничко дружење актера и навијача оба тима. Слика заједничког славља и спортског духа дала је овом дербију посебну вредност, подсећајући на праве чари локалног фудбала.
Победнички тим из Бачког Градишта у наредном колу путује у Куцуру на мегдан Искри. С друге стране, ОФК Бечеј 1918 ће поправни испит имати на свом терену, где им у госте долази фаворизована екипа Бајше.
Вукашин Љубојев

Редакција

Медиум доо, Редакција Бечејских дана Адреса: Золтана Чуке 18, Бечеј