Neuspeh na startu bitke za opstanak
FUDBAL – PRVA LIGA SRBIJE
Fudbaleri OFK Bečej 1918 su, u sredu 27. marta, pobedili na svom Gradskom stadionu Novi Pazar rezultatom 3:0 (1:0) u okviru 29. kola Prve lige Srbije, a četiri dana kasnije su doživeli poraz na gostovanju Bežaniji rezultatom 1:0 (0:0), čime su okončali regularni deo sezone na 11. mestu na tabeli, pa će u „Plej – autu“ voditi bitku za opstanak u ligi. Dva gola u meču sa Novim Pazarom postigao je Mehmed Avdić, dok se jednom u strelce upisao Nemanja Stanojev, kapiten naše ekipe.
OFK Bečej 1918 je u 30 odigranih mečeva osvojio 36 bodova, deset puta je pobedio, šest puta odigrao nerešeno i zabeležio 14 poraza, uz gol razliku od 33 data i 37 primljenih golova. Iako je želja svih u klubu bila da se u regularnom delu izbori plasman u prvih osam na tabeli, što bi garantovalo siguran opstanak i bitku za sam vrh, realnost naših fudbalera je da će u poslednjih sedam kola voditi „ljutu“ bitku da ne budu među poslednje četiri ekipe koje će ispasti u niži rang takmičenja.
Nakon 30 kola bodovi koje su ekipe osvojile su podeljeni, pa su Bečejci u „Plej – aut“ grupu preneli 18 bodova što je bilo dovoljno da na startu zauzmu treću poziciju na novoj tabeli ekipa koje će se boriti opstanak.
Prvi meč „Plej – auta“ odigran je u subotu 6. aprila kada je Gradskom stadionu u Bečeju ponovo gostovala ekipa Novog Pazara. Ljubitelji fudbala u Bečeju su očekivali reprizu utakmice od pre desetak dana i sigurnu pobedu domaćih, ali su gosti imali drugačije namere. Novopazarci, koji su tokom zimske pauze u potpunosti renovirali ekipu i doveli iskusne i proverene fudbalere, dižu formu iz meča u meč u šta su se ljubitelji fudbala u Bečeju mogli i uveriti. Golovima Dženana Pjolovića u devetom i Faruka Bihorca u 68. minutu, gosti stižu do tri vredna boda koja su ih „podigla“ sa poslednjeg mesta na tabeli, pa su se sada u potpunosti uključili u borbu za opstanak. Naša ekipa je golom Filipa Bajića iz opravdano dosuđenog penala uspela da poravna rezultat u 28. minutu, ali više od toga nije mogla. Treba istaći da u 88. minutu glavni sudija Aleksandar Živković iz Niša, samo iz njemu znanih razloga, nije svirao penal nakon starta nad Čedomirom Tomčićem, što bi svakako bila odlična prilika za domaćina da dođe do izjednačenja.
Ovim porazom je naša ekipa pala na četvrto mesto tabele pa se sada nalazi tek iznad crte koja označava opstanak u ligi.
Utakmicu 32. kola, odnosno drugog kola „Plej – auta“, naša ekipa je odigrala u sredu 10. aprila, nakon zaključenja ovog broja „Bečejskih dana“, u Užicu gde se sastala sa „fenjerašem“ Slobodom, koja je u prvom kolu izgubila u Dobanovcima od domaće Budućnosti. Već sutra će Bečejci ugostiti Borac iz Čačka koji sa četiri boda manje u odnosu na našu ekipu zauzima šesto mesto tabele „Plej – auta“, a prošlog vikenda je osvojio vredan bod na gostovanju Trajalu u Kruševcu. Naša ekipa je pre nešto manje od mesec dana igrala u Bečeju sa Borcem utakmicu koja je završena rezultatom 0:0. Izabranici Dušana Bajića će potom u subotu 20. aprila gostovati u Beogradu ekipi OFK Žarkova, lideru novoformirane grupe za opstanak, od koje su u regularnom delu takmičenja oba puta poraženi.
Kada je u pitanju bitka za prvo mesto ekipa TSC iz Bačke Topole je prvom kolu „Plej – ofa“ pobedila Javor Matis iz Ivanjice na svom terenu sa 4:2 čime su prvom konkurentu pobegli na velikih pet bodova prednosti i krupnim koracima zagazili ka plasmanu u Superligu Srbije. Za drugo mesto koje takođe vodi u najjači rang takmičenja će se boriti Javor Matis i Inđija koji su sa 32 boda izjednačeni na tabeli. Ostale ekipe će se boriti za plasman u prvih šest, pošto će ekipe koje bidu plasirane od trećeg do šestog mesta igrati razigravanje čiji će pobednik igrati baraž sa „trećim od nazad“ iz Super lige za plasman u najjači rang takmičenja.
Siniša Erak
