Opština Bečej: Druga faza rekonstrukcije krova Opštine i dela fasade
Prošle godine na zgradi Opštine Bečej obnovljen je deo krova i sat kula. Ovih ovih dana započela je druga faza radova, nakon čega će u roku od godinu dana uslediti i energetska sanacija objekta u vidu zamene fasadne stolarije i termičke izolacije krova. Osim u estetskom smislu, ovi projekti značajni su i sa aspekta štednje grejanja i hlađenja objekta.
Opština Bečej je u prethodnih godinu dana obezbedila 150 miliona dinara ulaganja za potrebe obnove zdanja Gradske kuće. U planu je i kompletna rekonstrukcija i samog objekta, kako fasade tako i unutrašnjosti u narednih nekoliko godina.
Predsednik opštine Bečej dr Vuk Radojević je na svečanoj sednici SO Bečej koja je održana povodom Dana opštine Bečej obećao da će insistirati na obezbeđivanju finansijskih sredstava i za kompletnu rekonstrukciju Gradskog pozorišta, za šta je urađen projekat i vrednost ovih radova procenjuje se na 100 miliona dinara. Na taj način će, kako kaže, biti obnovljeno kompletno kulturno-istorijsko nasleđe u strogom centru Bečeja.
