Bečejci uzeli bod kod kuće i sva tri u gostima
Fudbaleri Bečeja uspeli su da u minula dva kola, na domaćem terenu uzmu bod, a u gostima sva tri. U okviru 10. kola Srpske lige Vojvodina odigrali su utakmicu bez pobednika sa Tisom iz Adorjana, jer je nakon 90 minuta igre rezultat bio 1:1.
Imali su domaći preko pet izvesnih prilika u prvom delu utakmice, ali nijednu nisu uspeli da realizuju, dok su u startu drugog dela meča, odnosno u 48. minutu preko Savanovića uspeli da postignu gol. Slavlje domaćih trajalo je svega desetak minuta, jer su gosti u 59. minutu preko Feješa uspeli da nuliraju prednost Bečeja na 1:1. što je i bio konačan rezultat meča.
Mogli su plavo-beli u poslednjem minutu meča da dođu i do cela tri boda, ali sa bele tačke nije bio siguran Savanović.
Nakon peha na svom stadionu, plavo-beli ostvarili su pobedu u okviru 11. kola Srpske lige Vojvodina, savladavši Omladinac iz Novih Banovaca sa 3:2. Prvi gol i izjednačujući za Bečej sa preko 25 metara postigao je Tomić. Drugi u listu strelaca u 26. minutu, upisao se Tomčić, koji je sa ivice kaznenog uspeo da savlada golmana Omladinca, dok je poslednji, treći, ponovo sa ivice šesnaesterca u 60. minutu postigao Savanović.
“Malo smo se pribojavali gostovanja. Izgubili smo bodove protiv tima iz Adorjana, a uzimajući u obzir da je ekipa Omladinca jedna odlična ekipa, koja zaslužuje mnogo veće mesto na tabeli u ovom trenutku, nismo bili sigurni da ćemo uspeti da dođemo do cela tri boda i da možemo ponovo da kiksnemo kao i u meču sa Tisom. Ipak, igrači su veoma ozbiljno ušli u ovu utakmicu, što je rezultiralo da smo na kraju devedesetog minuta izborili pobedu. Sam početak utakmice, moram priznati, pripao je domaćima i gol smo primili. Na svu sreću to nas nije poremetilo i nastavili smo da igramo našu igru, te smo tako uspeli da rešimo prvo poluvreme u našu korist sa 2:1. Bilo je tu još dve do tri lepe prilike, ali smo sasvim zadovoljni otišli na odmor”, objašnjava Miloš Andrić, sportski direktor OFK Bečej 1918 i dodaje da je u drugom delu domaćin je krenuo mnogo agresivnije, ali da su se Bečejci uspešno branili i čekali svoju priliku, koja se dogodila u 60 minutu. Nakon tog gola, fudbaleri Bečeja su, prema rečima našeg sagovornika, naslutili da će uzeti sva tri boda u Novim Banovcima.
U narednom 12. kolu Bečejci će ugostiti na Gradskom stadionu kraj Tise ekipu Dinama 1945 iz Pančeva, koja je petnaesta na tabeli sa sedam bodova. Utakmica se igra u subotu 30. oktobra sa početkom od 13:30.
Vukašin Ljubojev
