VestiDruštvo

OŠ „Petefi Šandor“: Projekat „Lavanda – od polja do proizvoda“ i preko leta

U OŠ „Petefi Šandor“ u okviru nove sekcije zadruge PefiLavanda „proizvodnja“ i radionice neće stati ni tokom letnjeg raspusta  jer priroda i bašta „nemaju raspust“. 

Projekat ove škole „Lavanda – od polja do proizvoda“ koji je podržan od strane Ministarstva prosvete sa 346.000 dinara je za učenike ove škole obezbedio i radne sate i tokom školskog raspusta. Oni će tokom ova tri meseca imati radionice i raditi na polju koje je zasađeno lavandom. 

Direktorka OŠ „Petefi Šandor“ Gabrijela Potrebić Težer je rekla da će tokom ove sezone biti zasađeno oko 600 kvadratnih metara poljane iza sale za fizičko, da će biti tamo instaliran i kompletan zalivni sistem koji će obezbediti iz sredstava za ovaj projekat. Deo sredstva biće upotrebljen i za kupovinu i nabavku sadnog materijala kao i za aparate za proizvodnju eteričnog ulja, što bi trebalo da bude konačni proizvod namenjen za prodaju. Sekcija „PefiPrint“ je u okviru zadruge zadužena za kompletan izgled i marketing proizvoda. No nisu samo ove dve sekcije uključene u ovaj projekat… tu su i PefiFud, PefiVud, PefiRobotika, PefiGarden.

U realizaciju ovog projekta OŠ „Petefi Šandor“ ima i lokalne partnere – preduzetnike, pre svega rasadnik „Sabo“ koji je obezbedio i deo sadnica.

Redakcija

Medium doo, Redakcija Bečejskih dana Adresa: Zoltana Čuke 18, Bečej