УГ „Само локално“: Полагање венаца код споменика борцима Треће допунске косовске бригаде у Бечеју
На Дан ослобођења 8. октобра у организацији УГ „Само локално“ одборници и чланови овог удружања су положили венац на споменик који је код Јеврејског гробља подигнут у част бораца Треће допунске косовске бригаде која је крајем Другог светског рата била збринута у локалној партизанској болници у Бечеју.
Већина од њих су већ болесни од тифуса довезени до Бечеја, партизанска болница са лекарима и болничариму су преузели бригу о њима.
Већи број бораца јесу преживели, лекари и особље успели су да зауставе ширење епидемије у Бечеју и околини али један број, њих око 200 су преминули, као и три младе болничарке.
Овај споменик је подигнут и откривен 1984. године на Дан ослобођења Бечеја 8. октобра. Полагање венаца од стране УГ „Само локално“ је један од начина да ово удружење укаже на још једну веома важну причу о хуманости и храбрости из прошлости Бечеја.
Опширније о догађају:
Pouke iz prošlosti – Bečejski dani
