ВестиДруштво

„Хумани људи Бечеја“: Прва акција после поновног почетка – „И ја верујем у Деда Мраза“

Четвртак, 20. новембар

Недостаје још само око 30-так хиљада динара

На фејсбук групи „Хумани људи Бечеја“ објављен је последњи пресек хуманитарне акције прикупљања средстава за пакетиће за децу са сметњама у развоју и за сада недостаје још око 20-30 хиљада динара. Набавка пакетића почеће почетком децембра, тачније 5. децембра.

Уплате на рачун 340-0001000076655-4

Почела акција „И ја верујем у Деда Мраза“

Прва акција, с обзиром на то да је сада већ средина новембра наравно биће „И ја верујем у Деда Мраза“. Ова акција била је и претходних година једна од највећих у току године. Прикупљање пакетића за децу са инвалидитетом, у оној форми која је била до сада захтева велику логистику и доста донатора и средстава.

Акција почиње и званично 11. новембра.

„Новогодишња хуманитарна акција намењена је деци са сметњама у развоју и инвалидитетом. Акција „И ја верујем у Деда Мраза“ ће трајати све до 20. децембра. Ове године нећемо сањати толико велике снове са обзиром на свет у којем тренутно живимо и волели бих да покушамо да обезбедимо макар готове пакетиће за све наше малишане. Времена је мало, ситуација је тешка али ја не желим да верујем да нећемо дозволити да се ова традиција угаси. Подела пакетића али и дружење су нешто што њима много значи, а чиста срца као што су њихова верујте знају да се бескрајно обрадују сваком малом знаку пажње. Овим путем такође желим да обавестим и родитеље и старатеље да списка неће бити све док се не утврди хоћемо ли успети у овој нашој замисли и који ћемо број готових пакетића на крају успети да обезбедимо. За почетак покушаћемо да набавимо пакете за децу од првог до четвртог разреда ШОСО „Братство“, затим и за децу од петог до осмог разреда исте школе и тек након тога ћемо бити у могућности да на списак додајемо и децу која не похађају ову школу. Моја жеља јесте одувек била да свако дете са сметњама у развоју и инвалидитетом у нашој општини има обезбеђен пакетић али на жалост стварност коју сада живимо је другачија. Покушајмо заједно, уз мало већи напор него до сада да  остваримо ту жељу, за коју верујем да је и жеља свих нас, јер свако дете заслужује да се осети вољено“. – најавила је акцију „И ја верујем у Деда Мраза“ Амалија Сабо Хорват.

Донације можете донети сваког дана на адресу  Браће Тица бр 66.


Удружење ради од сада као неформална група

Иако је најавила да удружење „Хумани људи Бечеја“ формално престаје да постоји и да се брише из регистра удружења Амалија Сабо Хорват је најавила да ће друштво наставити са радом али као неформално удружење.

Како каже, нада се и са истим ентузијазмом. Разлози због чега је најавила затварање пре неколико месеци били су пре свега финансијске природе али и то што није могла да свим захтевима корисника да изађе у сусрет. Донације су јењавале, „радња“ па и фрижидер били су празни, мала група сталних донатора није могла да подмири све захтеве и потребе свих људи којима је у овом граду била потребна помоћ а навиклу су да могу да се обрате Удружењу.

Ипак, са малом паузом од неколико месеци Амалија је одлучила да ипак покрене нове акције и да на неки начин настави са радом.

„Последњих недеља много наших суграђана изразило је незадовољство престанком нашег деловања, што са стране донатора, што са стране корисника, такође ја сама осећам велику празнину коју чини ми се ништа друго осим овог мог рада не би умело да испуни. Током ових седам година са једним бројем људи које смо упознали постали смо блиски попут породице и огроман је терет на појединцу када не проналази начин да некоме свом помогне. Дакле, настављамо своје деловање  окупљени око исте идеје – да помогнемо онима којима је помоћ најпотребнија, да ширимо доброту и покажемо да Бечеј има велико срце. Хвала свима који су били уз нас до сада – ваша подршка нас инспирише да наставимо и даље, можда у другачијем облику, али са истом снагом и искреном жељом да чинимо добро. Пратите нас и даље – заједно настављамо да чинимо Бечеј бољим местом!“ – објавила је Амалија на фејсбук налогу удружења „Хумани људи Бечеја“.