Школски спорт: Око 150 ученика учествовало на Светосавском турниру

У организацији Савеза спортова општине Бечеј одржан је традиционални турнир у малом фудбалу за ученике основних и средњих
школа са територије општине Бечеј.

На турниру је учествовало укупно 147 ученика, и то 88 ученика и 59 ученица.

Турнир за основце одржан је 25. јануара у спортској хали УСКАО “Ђорђе Предин –Баџа”. Учествовале су екипе у мушкој и у женској конкуренцији. Дечаци: 53, девојчице: 24, УКУПНО: 77 ученика

На турнир су се пријавиле све основне школе са територије општине Бечеј: О.Ш “Север Ђуркић” (мушка и женска екипа), О.Ш. “Здравко Гложански (мушка и женска екипа), О.Ш. “Шаму Михаљ” Бачко Петрово Село, О.Ш. “ Петефи Шандор”, О.Ш. “Светозар Марковић” Бачко Градиште, О.Ш. “Шаму Михаљ” Бечеј (мушка и женска екипа)

Мушке екипе:
1. О.Ш. “Шаму Михаљ” Бечеј – О.Ш. “Здравко Гложански“ 0:0 на пенале 1:2
2. О.Ш. “Шаму Михаљ” БПС – О.Ш. “Петефи Шандор” 6:0
3. О.Ш. “Шаму Михаљ” БЧ – О.Ш.“Светозар Марковић” БГ 2:0
4. О.Ш. “Шаму Михаљ” БПС – О.Ш. “Здравко Гложански” 1:1 нови круг
5. О.Ш. “Здравко Гложански” – О.Ш. “Шаму Михаљ” БЧ 1:1 нови круг
6. О.Ш. “Шаму Михаљ” БЧ – О.Ш. „Шаму Михаљ“ БПС 0:2 нови круг

Коначан пласман – Мушке екипе:
1.место О.Ш.“Шаму Михаљ“ Бачко Петрово Село
2.место О.Ш. “Шаму Михаљ“
3.место О.Ш. “Шаму Михаљ” Бечеј

Женске екипе:
1. О.Ш. “Здравко Гложански – О. Ш. “Север Ђуркић” 1:2
2. О.Ш. “Север Ђуркић” – О.Ш. “Шаму Михаљ” 1:0
3. О.Ш. “Здравко Гложански“ – О.Ш “Шаму Михаљ” Бечеј 1:2

Коначан пласман – Женске екипе
1. место О. Ш. “Север Ђуркић”
2. место О.Ш. “Шаму Михаљ” Бечеј
3. место О.Ш. “Здравко Гложански”

Турнир за средњошколце одржан је 26. јануара, такође у спортској хали УСКАО “Ђорђе Предин –Баџа”. Учествовале су екипе у мушкој и у женској конкуренцији. Дечаци: 35, Девојчице: 35, УКУПНО: 70 ученика

На турнир су се пријавиле све средње школе са територије општине Бечеј: Гимназија, Економско Трговинска школа,Техничка школа.

Мушке екипе:
1. Техничка школа – ЕТШ 2:2
2. Техничка школа – Гимназија 0:4
3. Гимназија – ЕТШ 3:2

Коначан пласман:
1 место Гимназија
2 место Економско Трговинска школа
3 место Техничка школа

Женске екипе:
1. Гимназија – ЕТШ 0:1
2. Гимназија – Техничка школа 3:1
3. Техничка школа – ЕТШ 1:3

Коначан пласман:
1. место Економско Трговинска
2. место Гимназија
3. место Техничка школа

Вукашин Љубојев