Óbecse

130 éve szentelték fel az óbecsei református templomot

130 évvel ezelőtt szentelték fel az óbecsei református és evangélikus templomot a Zöldfás utcában. A város egyik jelentős szellemi, kulturális és történelmi jelképének a jubileumáról június 14-én, vasárnap ünnepélyesen is megemlékeztek.
Az épület történetét a templom bejáratánál két márvány emléktábla őrzi. Az ezeken található feliratok szerint a templomot 1896. június 14-én, a magyar millenniumi ünnepségek idején emelték és szentelték fel. A táblákon szerepel az akkori evangélikus püspök, Sárkány Sámuel, valamint Szász Károly református püspök neve, akiknek fáradozása támogatta a templom felépülését, míg a másik tábla arról tanúskodik, hogy az épület az akkori helyi evangélikus-református közösség hitéletét és fejlődését szolgálta.vBár méreteit tekintve szerény templomról van szó, építészeti és történelmi értékei miatt műemléki védelem alatt áll.
A jubileumon jelen volt Harangozó László, a Szerbiai Református Keresztyén Egyház püspöke, Dolinszky Áron, a Szerbiai Ágostai Hitvallású Evangélikus Keresztény Egyház lelkésze, Slobodan Gajić, a szerbiai episzkopális anglikán közösség papja, valamint számos református lelkipásztor és szolgatárs Szerbia különböző pontjairól.
Halász Dániel lelkipásztor a hit fontosságáról, a kitartásról és a hálaadásról szóló üzenettel fordult az egybegyűltekhez, megemlékezve arról az örökségről, amelyet a korábbi generációk hagytak a mai hívőkre.
Az a tény, hogy ez a templom már 130 éve áll Óbecse szívében, hűen tanúskodik a város történelmében betöltött jelentőségéről, annak multietnikus és többfelekezetű hagyományáról, valamint azon értékek tartósságáról, amelyeken a közösség létrejött és fejlődött a különböző történelmi korszakokon keresztül.

Fotó: S.G.

Редакција

Медиум доо, Редакција Бечејских дана Адреса: Золтана Чуке 18, Бечеј