ССОБ: Шурјан и Стојков спортисти 2022. године

Савез спортова општине Бечеј уприличио је свечаност проводом проглашења најуспешнијих спортиста на територији општине Бечеј у 2022. години.

За најбоље спортисте у мушкој и женској конкуренцији проглашени су Сабина Шурјан стонотенисерка „Војводине“ из Бачког Градишта, и бечејски кајакаш Лука Стојков, а ово признање уручио им је члан Општинског већа за спорт, омладину и туризам, Дане Мандић.

Подсетимо Сабина је стандардни члан женске стонотениске репрезентације. Она је се на првенству Европе појединачно стигла до осмине финала, на Медитеранским играма освојила је четврто место екипно, прва је на ранг листи сениорки у Републици Србији. Првак је Бундес лиге и освајач другог места у лиги шампиона ТТЦ „Belin Eatside“. На првенству Србије прва у игри дублова и друга појединачно и у миксу.

Када је реч о браниоцу прошлогодишње титуле Спортиста године општине Бечеј, Луки Стојкову, он је у сада већ можемо слободно рећи минулог години остварио следеће успехе: Европско првенство до 23 године К4 500 м, 2. место (Олимпијска дисциплина), Светско првенство до 23 године К4 500 м, 7. место (Олимпијска дисциплина), Државно првенство К2 200м, 1. место, Државно првенство, К2 200м, 1. место, Државно првенство, К2 1000м, 3. место, Првенство Војводине, К1 500 м , 1. место, Првен-ство Војводине ,К2 200м, 1. место и Куп Србије, К2 500 м, 5 место ( Олимпијска дисциплина)

Признања су додељена у свим такмичарским категоријама од млађих пионира и пионирки до сениора у мушкој и женској конкуренцији, као и за најуспешније екипе у обе категорије. Поред тога, проглашене су и најбоље спортске организације, тренери, спортски радници, раднички спорт, додељена су посебна признања за допринос развоју и популаризацији спорта у Бечеју, клубовима који су ове године славили своје јубилеје, као и признање за јубилеј и животно дело.

Општина Бечеј је ове године издвојила 18 милиона динара за функционисање локалног спорта, а тим новцем подржано је 42 спортска клуба, организација и удружења на територији општине Бечеј. Поред тога, у претходних годину дана издвојено је додатних више од 8 милиона динара за набавку опреме, додатних средстава и обнављање инфраструктуре.

РЕЗУЛТАТИ

Млађи пионири 2010. и млађи
1. место: Страхиња Раданов – Кик бокс клуб „Бечеј“
2. место: Петар Шегуљев – ПК „Swim star“ Бечеј
3. место : Арањош Андреј – Кајак кану клуб „ Бечеј“

Млађе пионирке 2010. и млађе
1.место: Ана Ребека Нађнемеди – ПК „Swim star“ Бечеј
2. место: Aра Раданов – Кик бокс клуб „Бечеј“
3. место: Клима Ивет – Кајак кану клуб „Бечеј“

категорија пионири: 2008. – 2009. годиште
1. место: Матеја Молнар – Кајак кану клуб „Бечеј“
2. место: Вања Степанов – ПК „Swim star“
3. место: Тамаш Тот – ФК „Јединство“ Бачко Петрово Село

категорија пионирке: 2008. – 2009. годиште
1. место: Соња Вукшић – Кик бокс клуб „Бечеј“
2. место: Јована Срданов – ПК „Swim star“ Бечеј
3. место: Јефимија Прерадов – ОК „Либеро“ Б. Градиште

категорија кадети: (2006. – 2007.)
1. место: Алекс Пољак – ,,СТК Војводина“ Бачко Градиште
2. место: Стефан Нићин – ПК „Swim star“ Бечеј
3. место: Леон Бенкович – Џудо клуб „Младост“

категорија кадеткиње: (2006. – 2007.)
1. место: Катарина Киш – Карате клуб „Бечеј“
2. место: Река Варга – ПК „Swim star“ Бечеј
3. место: Грбић Невена – Џудо клуб „Младост“

категорија јуниори: (2004.-2005.)
1. место: Хунор Радатовић- Куглашки клуб „Војводина“ Бачко Градиште
2. место: Душан Бојовић – Кошаркашки клуб „Бечеј“
3. место: Богдан Нонин – ОФК „Бечеј 1918“

категорија јуниорке: (2004.-2005.)
1. место: Ања Милованов – Плесни клуб „Max Dance“
2. место: Малена Михајловић – Кошаркашки клуб „Бечеј“
3. место: Жока Келер – Плесни клуб „Max Dance“

категорија сениори: преко 18 година
1. место: Лука Стојков – Кајак кану „Клуб Бечеј“
2. место: Данијел Лончаревић – Атлетски клуб „Бечеј“
3 место: Марко Ердељан – Кугл. клуб „Војводина“ Б. Градиште

категорија сениорке: преко 18 година
1. место: Сабина Шурјан – СТК „Војводина“ Бачко Градиште
2. место: Бранислава Степанов – Атлетски клуб „Бечеј“
3. место: Александра Радић – Плесни клуб „Max Dance“

у категорији мушких екипа:
1. место: Пикадо клуб „Бечеј“
2. место: Куглашки клуб „Војводина“ Бачко Градиште – јуниори
3. место: КМФ „Бечеј 2003“

категорија женске екипе:
1. место: ПВК Бечеј
2. место: ПК „Swim star“ Бечеј

у категорији тренери проглашени су:
1. место: Дејан Терзић – кајак кану клуб „ бечеј“
2. место: Данијела Ћук – ПВК бечеј
3. место: Милан Ђурић – ПК „Swim star“ Бечеј

категорија спортске организације:
1. место: Кајак кану клуб „Бечеј“
2. место: Плесни клуб ,,Max Dance“ –Бечеј
3. место: Коњички клуб „ Потисје“ Бечеј

категорија спортски радници:
1. место: Милан Каћански – Куглашки клуб „Војводина“ Бачко Грa
диште
2. место: Марина Радић – Плесни клуб „Max Dance“

Посебна признања:
плакете за допринос развоју и популаризацији спорта у Бечеју
1. Борислава Перић Ранковић
2. Шандор Пољак
3. Горан Страјнић
4. Михаило Петковић
5. Момчило Драговић
6. Милорад Лончаревић
7. Жарко Радовић
8. Ото Барта
9. Милутин Главашки
10. Пикадо клуб „Бечеј“
11. УСР „Кечига“
12. Тениски клуб „Тиса – Бечеј“

плакета за јубилеј
1. Џудо клуб Бечеј ,,Младост Бечеј“— јубилеј 50.година
2. Планинарско друштво ,,Лесон“ – јубилеј 15.година

плакета за животно дело
Властимир Јанков