Sport

Stoni tenis: Bogat stonoteniski program u našem gradu

Stonoteniski klub Bečej organizovao je protekle nedelje 35. otvoreno prvenstvo Bečeja za veterane, poznatije kao Otvoreni kadetski turnir grada Bečeja

Na drugom ovogodišnjem tradicionalnom stonoteniskom takmičenju u Bečeju odživ igrača bio je nešto slabiji nego minulih godina iz više razloga, prvenstveno zbog velikog broja turnira kako u našoj zemlji tako i u okolnim državama, ističu organizatori.

Na 8 stolova u sportskom centru nadmetalo se 63 takmičara u šest kategorija.

Osim apsolutne, gde su pravo učešća imali svi igrači, bilo je još pet uzrasnih kategorija za stonotenisere od 35 pa do preko 70
godina.

Iako je bio mali odziv igrača, na otvorenom prvenstvu Bečeja nadmetali su se takmičari iz cele Srbije ali i iz Slovenije, Crne
Gore, Bugarske i Hrvatske.

Uvertira pred Kolenica kup bio je Otvoreni kadetski turnir grada Bečeja koji je održan dan pre takođe u sportskom centru u
Bečeju, gde je naš grad predstavljalo troje takmičara. Na takmičenju međunarodnog karaktera učestvovali su se dečaci i devojčice od predškolskog uzrasta do osmih razreda.

Ono što svakako treba istaći jeste to da su u toku pripreme za novo stonotenisko takmičenje koje je zakazano za subotu 10. jun. U
pitanju je Prvenstvo države za veterane koje će zbog adekvatnih i odličnih uslova po šesti put biti održano u našem gradu, kazao je Dragin.

Vukašin Ljubojev

Redakcija

Medium doo, Redakcija Bečejskih dana Adresa: Zoltana Čuke 18, Bečej